برداشتن چربی

برداشتن چربی با لیپوماتیک

از روش‌های نوین برای برداشتن چربی شکم و سایر قسمت‌های بدن می‌توان به لیپوماتیک اشاره کرد .برداشتن چربی با این روش کم‌ خطر بوده و عوارض کمتری برای بیمار ایجاد می‌کند و قیمت مناسبی هم دارد.

 

برداشتن چربی

در این روش برداشتن چربی شکم ،توسط  لوله‌ای به نام کالونا چربی‌های بدن تکه‌تکه می‌شوند و از بدن خارج می‌شوند . تنها در روش برداشتن چربی با لیپوماتیک می‌توان از چربی‌های استخراج‌ شده برای اضافه کردن به نواحی دیگر مانند باسن و سینه استفاده کرد.همچنین برداشتن چربی با لیپوماتیک باعث از بین بردن سلولیت نیز می‌شود.

 

 

 

پیکرتراشی برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن

پیکرتراشی مجموعه‌ای از روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی است که می‌توان از آن‌ها برای برداشتن چربی‌های مختلف بدن استفاده کرد و به اندام ایده آل رسید. لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می‌باشد.روش لیپوماتیک جدیدترین روش برداشتن چربی می‌باشد که با دارا بودن ایمنی بالا ،مشکل ایمنی که در روش سنتی لیپوساکشن  وجود داشت را برطرف کرده است.

 

 

دربرداشتن چربی با این روش ، سلول‌های چربی به‌ صورت کاملاً فیزیکی تخریب می‌شوند و توسط حرکات لرزشی کانولا به‌صورت آزاد در می‌آیند  و این چربی را به‌آرامی و  بدون درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می‌کنند. در این روش برداشتن چربی شکم چون از لیزر و حرارت در بافت چربی استفاده نمی‌شود امکان فیبروز در بافت زیر پوست خیلی کم بوده  و این به سفت شدن و لیفت پوست کمک  زیادی می‌کند. در این روش برداشتن چربی ، دوره نقاهت بین ۳ تا ۷ روز طول می‌کشد .

 

 

برداشتن چربی اضافه

 

 

بعد از این عمل بیمار باید به مدت ۹ هفته از گن مخصوص استفاده کند. خیلی‌ها فکر می‌کنند برداشتن چربی با لیپوماتیک فقط با یک دستگاه خاص انجام می‌شود اما این‌طور نیست .هر فردی بنا بر شکل ظاهری خود ،به تغییرات خاصی نیاز دارند و  برای همه افراد از یک روش استفاده نمی‌شود .

 

 

تفاوت برداشتن چربی در لیپوماتیک با سایر روش‌ها

در دیگر دستگاه‌های پیکرتراشی  معمولاً حرکت میله لیپوساکشن به سمت جلو و عقب می‌باشد یعنی حرکات رفت و برگشتی دارد اما در لیپوماتیک حرکات نوک میله علاوه بر رفت و برگشتی به شکل لرزشی و دورانی هم می‌باشد که به این تکنولوژی nutational infrasonic liposuctio می‌گویند که در سال ۱۹۹۷ ساخته‌ شده است و  گفته‌ شده که صدمه کمتری به بافت ها وارد می‌کند .لیپوماتیک که امروزه از آن  استفاده می‌شود ساخت شرکت یورومی بلژیک می‌باشد.

 

 

روش انجام لیپوماتیک

در روش برداشتن چربی با لیپوماتیک ابتدا جراح در محل موردنظر سوراخی به‌اندازه ۲ الی ۵ میلی‌متر ایجاد می‌کند و کانولای دستگاه را طریق سوراخ‌های ایجادشده وارد بافت چربی می‌کند که توسط  میدانی از امواج مادون صوت بافت چربی محل مورد نظر را از بین می‌برد و همزمان محلول استاندارد را به خاطر بی‌حسی موضعی و از بین بردن احتمال خونریزی بین بافت چربی می‌فرستد.

 

روش برداشتن چربی اضافه

 

مخلوط مایع بی‌حسی و چربی تخریب‌ شده از همان سوراخ‌های ایجادشده خارج می‌شود. لیپوماتیک اینفراسونیک سیستم ایمنی فعالی دارد که با برخورد به بافت غیر چربی ، دستگاه را متوقف می‌کند که جلوی خطر پارگی احشائی و یا پرفوراسیون را می‌گیرد و چون در بافت چربی گرما ایجاد نمی‌کند ، خطر سوختگی پوست ، نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا وجود ندارد.

 

 

 

استفاده از کانول در لیپوماتیک

در روش برداشتن چربی شکم با لیپوماتیک از طریق ایجاد چند منفذ کوچک متناسب با قطر کانول، کانول که به هندیس پنوماتیک متصل است از جهات مختلف وارد محل مورد نظر می‌شود ، کانول در جهات مختلف جلو عقب، عمود برهم (X,Y) و گردشی سه‌بعدی (Nutation) مرتعش می‌شود و سبب تولید امواجی با فرکانس زیر ۲۰ هرتز در مایع موجود در بافت چربی می‌گردد. این امواج موجب لیز لوبول های چربی و تبدیل آن‌ها به ذرات چربی دانه ارزنی می‌شود که همزمان تخلیه نیز می‌شوند. حرکات سه‌بعدی کانول سبب ایجاد امواج اینفراسونیک در بافت چربی می‌گردد و ارتعاشات این امواج سبب لیز چربی به‌طور کاملاً یکنواخت می‌شود.

 

 

سایز کانول نباید بیش از ۴/۵ میلی‌متر باشد .برداشتن چربی از بدن بیمار در هر جلسه به وزن، سایز و محتوای چربی بدن فرد بستگی دارد .برداشتن چربی در یک جلسه نباید بیشتر از ۵ لیتر باشد چون  در غیر این صورت احتمال ایجاد اختلالات همودینامیک حین عمل وجود دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *