لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست

 

با افزایش سن قدرت پوست برای از بین بردن سلول‌های مرده کم میشود بنابراین با روشهای خارجی باید  سلول‌های مرده از سطح پوست جدا شوند تا هم مشکلات پوستی حل شوند و هم پوست صاف و زیبا  برای شما ایجاد شود .

لیزر پوست

 

عوامل آسیب رساننده به پوست

به غیر از افزایش سن، عواملی همچون نور خورشید، آلودگی هوا ،کشیدن سیگار ،  مصرف مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی موجب  آسیب رساندن  پوست صورت و پیری آن می شود.

آفتاب  سبب  پیری پوست و از بین رفتن لایه کلاژن پوست می شود و با از بین رفتن این لایه  چین و چروک ها در پوست به وجود می آید . برای کاهش چین و چروکهای و بازسازی آن می توانید  شما از لیزر پوست  استفاده کنید.

مواردی که قبل از لیزر پوست  باید بدانیم

پزشک شما حتما باید  پیش از لیزر  و شروع درمان صحبت هایی در مورد  لیزر پوست با شما داشته باشد . پزشک باید به بیمار حقایق را  بگوید و از دادن امید های واهی خودداری کند.

بیمار باید بداند با لیزر پوست چند درصد احتمال بهبودی بخش آسیب دیده وجود دارد و دوره درمان او چه مدت زمان میبرد .همچنین  پزشک باید شما را از احتمال بازگشت بیماری و همچنین  عوارضی که ممکن است لیزر برای شما داشته باشد، اطلاع دهد .

طول دوره لیزر پوست

طول دوره لیزر پوست

به‌ صورت  معمول طول دوره لیزر درمانی پوست  در حدود  سه تا پنج جلسه است. البته دوره لیزر پوست با  تشخیص پزشک شما زیاد یا کم می شود.

یکی از عوامل مهم در تعیین جلسات لیزر پوست  آسیب دیدگی پوست و شرایط  هورمونی بدن بیمار است که اغلب با آزمایش مشخص خواهد شد.

پس از هر جلسه لیزر پوست طبق نظر پزشک چند ماه فاصله  میان هر جلسه  لیزر درمانی شما است. در این فاصله بیمار باید از داروهای به خصوصی  که پزشک تجویز کرده، استفاده کند تا پوست برای انجام لیزردرمانی مجددا آماده شود.

 

در لیزر پوست به غیر از اینکه  پزشک شما باید ماهر و با تجربه باشد خود بیمار نیز باید  پس از هر جلسه لیزر  مراقبت ‌‌های لازم را در طی دوره درمان و پس از آن  انجام دهد .در واقع درمان بدون توجه به توصیه‌‌ های پزشک بی ‌‌نتیجه است .

 

پس از لیزر پوست از نکات حائز اهمیت این است که به هیچ وجه نباید در معرض  نور مستقیم خورشید قرار گیرد. زیرا زمانی است که پوست شما  ملتهب است و باید به ‌صورت  کامل مورد مداوا قرار بگیرید .

 

در دوره  درمان نیاز است بیمار از کرم‌ هایی که توسط پزشک  تجویز شده به صورت  مرتب استفاده کند و به صورت  مرتب برای معاینه به پزشک مراجعه کند.

البته  بیمار باید پیش از شروع  لیزر درمانی وضعیت بیماری و جسمانی خود را به ‌‌طور کامل به پزشک اطلاع دهد  و بیمار دو هفته قبل از شروع لیزردرمانی  پوست ،از مصرف کرم‌ ها و داروهایی که موجب التهاب می ‌‌شوند خودداری کند.

 

انواع لیزر درمانی پوست

انواع لیزر درمانی پوست

به صورت کلی  سه نوع لیزر پوست  توسط پزشکان استفاده میشوند.

 

 

لیزر دی اکسید کربنCO2

 

لیزر N-lite

 

لیزر اربیوم

 

لیزر پوست با دی اکسید کربن به علت  اثر ماندگاری بلند مدت آن به صورت  گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.جهت انجام لیزر پوست با  co2 باید یک دوره با چند جلسه ای ۱۵ تا ۹۰ دقیقه ای توسط پزشک قابل انجام است.

 

نوع دیگر لیزر پوست لیزر با روش اربیوم میباشد  . لیزر اربیوم نسبت به لیزر دی اکسید کربن استفاده  کمتری را  دارد. این نوع لیزر برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند به کار برده میشود .

 

آخرین روش لیزر پوست  لیزر N-lite   میباشد این روش به  اندازه دو مورد قبل موثر نیست اما هزینه آن کم میباشد. این روش بیشتر برای از بین رفتن نقص های کوچک صورت مورد به کار برده میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *